Ako vnímam esenciálne oleje ja?

Pre mňa sú to veľký pomocníci a je úžasné, že k nim máme prístup a možnosť sa o nich učiť, vzdelávať a používať ich📚Žijem vďaka nim v pokoji, pretože sa nemusím báť, že nebudem vedieť čo robiť alebo čo použiť, keď sa vyskytne nejaký zdravotný problém, úraz, alebo emočná nerovnováha. Mám ich stále po ruke a všade so sebou 🙂


Pre naše zdravie je základom funkčný imunitný systém.Hoci  tradičné lieky môžu výrazne pomôcť pri určitých stavoch, môže to byť na úkor iných častí tela (napríklad steroidy: potlačia svrbenie a zmenšia postihnutú oblasť, ale tým tiež potlačia schopnosť imunitného systému bojovať proti infekciám).

Esenciálne oleje, ktorých výskum potvrdil, že znižujú, ba dokonca zabíjajú baktérie, na pokožke “len” znižujú bakteriálnu záťaž, s ktorou sa telo musí vysporiadať, a to je preň veľmi užitočné.
Nemôžeme ich nazvať liekom, pretože nefungujú, ako lieky 💊 sú skôr, ako správna výživa 🌈 sú podporou pre naše telo🤸🏻

Esenciálne oleje majú mnoho funkcií

– preukazujú protizápalové, antibakteriálne, protiplesňové, dokonca až protivírusové schopnosti, niektoré podporujú imunitu. Majú schopnosť podporiť telo na toľkých úrovniach, aby bolo v čo najlepšej kondícii💪🏼a mohlo sa vysporiadať so všetkými nástrahami života a sveta☣️🧪🚬🦠🙅🏼‍♀️

Tiež pôsobia na naše emócie 🌦 čo viac by sme chceli od prírodných pomocníkov ♥️
Pre nás🙋🏻našich blízkych👨‍👩‍👧‍👦a aj pre našich zvieracích miláčikov 🐶🐱🐭🐰🐷


Samozrejme je ideálne v každej situácii použiť riešenie presne ušité na mieru🧩konkrétnemu zvieratku i problému. Ako pomocníci k tomu dokonca existujú rôzne prístroje ( iTOVi , ZYTO scan ).

Ak si však nie ste úplne istý alebo nemáte dostatok skúseností, aby ste svojmu zvieraťu namiešali olejový recept priamo na mieru, môžte sa držať kníh a podľa nich zvoliť odporúčané oleje na váš problém, alebo siahnuť po už vytvorených zmesiach, takzvané podporné zmesi, napríklad: pre malé zvieratá (hlodavce, vtáky), pre mačky, pre psov, pre kone, alebo väčšie hospodárske zvieratá.

Recepty na tieto zmesi sa dočítate v ďalších článkoch.

Toto môžete brať ako taký švajčiarsky nožík…alebo smoothie 😀 možno by telu najviac prospelo jedeno z denných jedál, raňajky🍳polievka🍜alebo dezert🧁ale vy máte k dispozícii len smoothie kde je mixnuté všetko dokopy🍹a nachádza sa tam niečo čo telu pomôže a prospeje. Oleje nemajú nežiadúce / vedľajšie účinky ako mnoho bežných liekov. Takže ak ste nezvolili správny olej, ktorý telu nepomôže, jednoducho ho do 24-78 hodín vylúči.

Ale samozrejme pred výberom treba trochu porozmýšlať, pretože sa môže vyskytnúť alergia alebo kožná reakcia na olej (nejakú jeho zložku) a hlavne to netreba preháňať s množstvom → menej je viac ! Radšej si namiešajte slabšiu koncentráciu nosného / rastlinného oleja s esenciálnym olejom a nanášajte častejšie, ako by ste to mali urobiť naopak.

Som milovníčka zvierat, prírody, esenciálnych olejov, sebarozvoja a svojho partnera :) UČÍM LUDÍ BEZPEČNE, PRAKTICKY A ROZUMNE POUŽÍVAŤ ESENCIÁLNE OLEJE AJ PRE ICH ZVIERATÁ A ČLENOV ICH RODINY. Celý môj príbeh si môžeš prečítať tu ... Ak máš záujem o konzultáciu, dohodnúť sa môžeme tu ... Alebo si môžeš stiahnuť niektorý z mojich ebookov ...