Môj príbeh

Dnes učím ľudí bezpečne, prakticky a rozumne používať esenciálne oleje aj pre ich zvieracích miláčikov a členov ich rodiny

Dnes mám zdravé a krásne telo...

...zdravú a čistú domácnosť, šťastné a spokojné zvieratá okolo seba. Máme zdravú výživu a kvalitnú starostlivosť o seba aj moju rodinu. Vďaka prírodným riešeniam, vďaka esenicálnym olejom. Žijem v pokoji, pretože sa nemusím báť, že nebudem vedieť, čo robiť alebo, čo použiť keď sa vyskytne nejaký zdravotný problém, úraz, alebo emočná nerovnováha. Mám oleje 🙂

Ale vždy to tak nebolo!

Nerozmýšľala som nad tým, čo vkladám do svojich úst, nie to ešte nad tým čo nanesiem na svoje telo alebo použijem na svoje zvieratá. Vôbec som takým veciam nepripisovala dôležitosť a robila to, čo sa považuje za normálne. Aj keď už vtedy niečo vo mne, jemným hláskom volalo, že to takto nie je správne a, že to ide aj inak, ale jasom nepočúvala.

Veselo som si užívala moje milované nezdravé jedlo, 90% môjho jedálničku bol cukor, čistiace prostriedky nakúpené do zásoby počas akcií, v kúpeľni stál najlacnejší šampón či krém a na zvieratá som neváhala dať akýkoľvek chemický prípravok na odpudzovanie hmyzu alebo na rozčesávanie.

Ani ma vtedy nenapadlo, že chemikálie, ktorými čistím domácnosť sú v denno-dennom kontakte s mojou kožou a potravinami, ktoré pripravujem a konzumujem. Že moje zvieratá chodia po takto umytej podlahe, sami sa olizujú a prijímajú tak čistiace prostriedky do svojho tela. Ja sa ich taktiež dotýkam a opäť sa stretávam s chcemikáliami.

Čo všetci doma vdychujeme ,keď mám v zástrčke tú krásnu vôňu alebo odpudzovač komárov...? Odpudzovač, ktorý dokonca hmyz zabíja, čo asi robí v mojom tele a v tele mojej 5 kilovej mačky. Že ten sprej, čo môj partnej použije na toalete okolo sviežej horskej vôňe ani nešiel a rovnako aj deodorant alebo parfém, ktoré používam každý deň.

A tie nádherné zvieratá, ktoré nás nadovšetko milujú ani len nedokážu vyjadriť nesúhlas s našim konaním, vyjadriť,  že im to ubližuje, nie je im to príjemné.

Dnes však už viem,

že všeko je inak. Aj ja som sa prebudila, začala počúvať ten tichý hlások vo mne a začala robiť zmeny. Najprv maličké, v kúpeľni sa začala objavovať prírodná kozmetika. Neskôr začali miznúť rôzne predmety a čistiace prípravky, nahradil ich napríklad ocot.

Na rad prišlo aj zamyslieť sa nad tým, čím vyživujem svoje telo z vnútra a urobiť niečo so závislosťou na cukre, čo vôbec nebolo jednoduché. A prišlo aj na zvieratá, že asi nebude úplne v poriadku aplikovať na kožu zvieraťa pipetku, ktorá 2 mesiace "odpudzuje" kliešte, keď v tej koži zviera žije a ja sa ho niekoľko krát denne dotýkam... (na druhej strane, mám aj zažité to, čo môžu kliešte spôsobiť)

To už som bola v bode, kedy nebolo cesty späť !

...späť k starému spôsobu môjho života. Keď som sa obzrela späť, bola to iná osoba, teraz som už bola niekto iný, nová Bea-pripravená vykročiť do novej éry života...a tak sa aj stalo. Už som bola pripravená spoznať esenciálne oleje, porozumieť im, pochopiť ich silu a všetky spôsoby ich využitia. Ani som sa nenazdala a bola to láska na prvý ňuch 🙂

A ku láske k zvieratám sa pridala aj vášeň používať esenciálne oleje.

Keď sa teraz obzriem ani sa nečudujem, čo z toho vzniklo: zvieratá, príroda, vôňa, láska, esenciálne oleje, pomoc ---) cesta bola jasná! Keď som zaradila esenciálne oleje do celého môjho života a stali sa jeho každodennou súčasťou. Vo forme osobného prírodného parfému, prevonania bytu, čistenie domácnosti, doplnku stravy, prírodnej domácej lekárničky, emocionálnej pohody, ranných a večerných rituálov...prišiel čas an na domácich miláčikov

Začala som čítať, študovať, učiť sa

a skúšať, ako pomocou esenciálnych olejov pomôcť zvieratám, ako hovorím: "pomôcť prírode prírodou" A za pár rokov štúdia, skúseností, rozdaných radách, konzultáciách a pomoci mojim či iným zvieratám vznikol môj web.

Rozhodla som sa svoje skúsenosti zdielať s ľuďmi, ktorý rovnako, ako ja chcú dať šancu sile prírody a jej schopnostiam. Dnes učím ľudí bezpečne, prakticky a rozumne používať esenciálne oleje aj pre ich zvieracích miláčikov a členov ich rodiny...